Yaşam

Disney Türkiye’den deprem paylaşımı: Depremzedeler için yardım kampanyası planlıyoruz

Merkez üssü Maraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde 17 bin 134 kişi hayatını kaybetti, 70 bin 347 kişi de yaralandı. 10 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından Disney Türkiye, sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaptı.

Yardım kuruluşlarına katkı sağlamak için harekete geçildiği belirtilen açıklamada, önümüzdeki günlerde Fox yayınları aracılığıyla depremzedeler için yardım kampanyası planlandığı da belirtildi.

“DÜNYA ÇAPINDAKİ DISNEY ÇALIŞANLARINA KATILMAK ÜZERE YARDIMIMIZI GENİŞLETTİK”

Paylaşımda şu sözler yer aldı:

“Ülkemizde meydana gelen yıkıcı depremlerin yol açtığı can kayıplarından dolayı derin üzüntü içindeyiz. The Walt Disney Company olarak, çalışma arkadaşlarımızla birlikte ilk andan itibaren ilgili hayır kurumlarına destek olmak için harekete geçtik. “Önümüzdeki günlerde FOX yayınlarımız aracılığıyla da depremzedeler için bir yardım kampanyası planlıyoruz. Depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu güçlü günleri hep birlikte, dayanışma içinde aşacağımıza inanıyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu