Haber

Pakistan: Türkiye’deki Deprem Bölgesindeki 23 Vatandaşı Tahliye Ettik

İSLAMABAD, 9 Şubat (Xinhua) — Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mümtaz Zehra Baluç Perşembe günü yaptığı açıklamada, Türkiye’de depremin vurduğu bölgeden toplam 23 Pakistan vatandaşının tahliye edildiğini söyledi.

Haftalık basın toplantısında konuşan Beluç, “23 Pakistanlı Türkiye’deki Gaziantep Üniversitesi’nden tahliye edilerek Adana’ya yerleştirildi.”

Tahliye edilenlerden 16’sının Pakistan’a getirileceğini, geri kalanların da İstanbul’a nakledileceğini belirten Sözcü, şu ana kadar yıkıcı depremde Pakistan vatandaşının hayatını kaybetmediğini sözlerine ekledi.

Sözcü, Türkiye ve Suriye’deki Pakistan misyonlarının, depremden etkilenen bölgelerdeki ihtiyaçları belirlemek ve etkilenen Pakistanlılara yardım sağlamak için ilgili makamlar ve Pakistan toplumu ile her zaman temas halinde olduğunu söyledi.

Sözcü Baluç, Pakistan’ın yardım çalışmalarında Türkiye’ye mümkün olan her türlü takviye gücünü sunduğunu ve bunların arasında yardım, kurtarma ve güçlendirme ekiplerinin de bulunduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu