Teknoloji

Tesla’dan Sonra Ford da Otomobillerinde İndirim Yaptı

Elektrikli otomobil rekabeti hızla kızışırken Tesla, geçtiğimiz günlerde fiyat politikasında değerli bir değişikliğe gitti. Elon Musk yönetimindeki şirket, araçlara erişimin azalmasının ardından araçlarında binlerce dolarlık indirime gitti.

Şimdi mesela ABD merkezli otomobil üreticisi Ford’dan bir saldırı geldi. Dev şirket ilk olarak geçtiğimiz yıllarda tanıtıldı. elektrikli SUV Mustang Mach’e ABD fiyatlarını düşürdü açıkladı. Firmanın bu atılımı, modelin ağustos ayında yaptığı artışın ardından geliyor.

Mustang Mach-E’de 6.000$’a varan indirim

Elektrikli modelin fiyatı Ford kararıyla %9’a kadar oran düştü. Tüm paketlere bakıldığında ortalama indirimin %6 olduğu belirtildi. Örneğin, en değerli paket olan GT Extended Range Mach-E’nin fiyatı 69.895 dolardır. 63.995 dolara düştü . En ucuz paket 46.895 dolardır. 45.995 dolara düştügörülen.

Ayrıca firma yıl içinde Mustang Mach-E’nin üretim kapasitesini de artıracağını söyledi. Bu yıl ile karşılaştırıldığında 130.000 araçlık üretim amaçlanmaktadır. Daha önceki hedef 78 bindi. Ford yöneticisi Marin Gjaja da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “ Pazardaki değişikliklere yanıt veriyoruz ve rekabetçi kalmak istiyoruz.”dedim.

Elektrikli otomobil pazarında indirim kararlarının başlamasının ardından Ford’un atağı geldi. Tesla indiriminin ardından birçok uzman, departmanda fiyat düşüşlerinin görülebileceğini söyledi. Tesla, Model 3 ve Model Y otomobilleriyle ABD’nin en çok satan elektrikli araç listelerinin başında yer aldı. Mustang Mach-E ile Ford üçüncü sırayer aldı.

Ford Mustang Mach-E bu sene ülkemizde gelmesi bekleniyor. Fiyat hakkında kesin bilgimiz yok; Ancak indirimin ülkemize onbinlerce lira olarak yansıyabileceğini tahmin edebiliriz. Otomobilin ABD’de satılan en düşük modelinin 46 bin 895 dolar (vergisiz 881 bin 841 TL) olduğunu tekrar belirtelim.

haber-ermenek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu